ONLINE REZERVOVAŤ

WEBKAMERA Starý Smokovec

Aktuálne zábery z Vysokých Tatier Vám denne 24 hodín online ponúka WEB KAMERA z hotela HREBIENOK RESORT****. Vychutnajte si výhľad na tatranské štíty s dominantou Slavkovským a Lomnickým štítom. Magická panoráma Vysokých Tatier a aktuálne počasie denne prostredníctvom web kamery Vysoké Tatry, 990 m n. m., Starý Smokovec.

HREBIENOK RESORT**** sa nachádza v srdci Vysokých Tatier a je obľúbeným miestom pre zimné aj letné turistické aktivity. Rezort poskytuje svojim hosťom top služby ubytovania a stravovania, ale aj doplnkové služby. Využite webkameru Starý Smokovec, ktorá ponúka ešte vyššie pohodlie pobytu pre hostí hotela – výhľad na Slavkovský štít a Lomnický štít a počasie v Tatrách.

Web kamera je umiestnená na streche hotela a poskytuje vynikajúci výhľad na Slavkovský štít, ktorý je jedným z najvyšších vrcholov Vysokých Tatier. Hostia sa tak môžu tešiť z krásneho výhľadu na horský masív priamo z pohodlia svojej izby a priestranného balkóna alebo z ktoréhokoľvek miesta s prístupom na internet, i v pohodlí domova.

Web kamera Hrebienok Resort nie je len kamerou s výhľadom na okolitú prírodu. K dispozícii sú aj ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú pohodlie pobytu pre hostí. Napríklad cez web kameru je možné sledovať aktuálne počasie, takže uvidíte, či je vonku vhodné počasie na plánovanú túru alebo lyžovačku. I táto služba uľahčuje plánovanie turistických aktivít a pomáha Vám rozhodnúť sa, čo robiť v priebehu pobytu. Využite i Vy predpoveď počasia vo Vysokých Tatrách.

Webkamera Hrebienok Vysoké Tatry Vám ponúka výhľady na najznámejšie štíty Vysokých Tatier, Slavkovský a Lomnický štít.

Slavkovský štít je jedným z najvyšších a najznámejších vrcholov Vysokých Tatier, ktorý sa nachádza v ich severnej časti. S výškou 2.452 m n.m. patrí k najvyšším vrcholom Vysokých Tatier. Vyznačuje sa svojou charakteristickou hranou, ktorá je viditeľná z rôznych miest okolo Vysokých Tatier. Hranu tvoria tri veľké vrcholy - Východný Slavkovský štít, Stredný Slavkovský štít a Západný Slavkovský štít, ktoré sú medzi sebou oddelené plesami a zálivmi. Táto hranica je jednou z najkrajších horských trás v Tatrách a patrí medzi klasické horské túry.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú zdolať Slavkovský štít, je najobľúbenejšou trasou tá, ktorá vedie cez Hrebienok a Štôlskú dolinu. Táto trasa sa odporúča najmä pre skúsených turistov, pretože výstup na Slavkovský štít je náročný a vyžaduje si dobrú fyzickú kondíciu a zručnosť. Patrí medzi pár vrchov, ktoré je možné zdolať bez inštrukcií horského vodcu. Náročná trasa stojí za to, pretože z vrcholu sa naskytne úchvatný výhľad na celú krajinu. Pre tých, ktorí nemajú čas alebo zručnosti na výstup na Slavkovský štít, existujú aj iné spôsoby, ako si užiť nádherné panorámy Tatrier. Môžu sa rozhodnúť pre výlet pozemnou lanovkou na Hrebienok, kde si môžu vychutnať výhľady na Slavkovský štít a ďalšie okolité vrcholy. 

Slavkovský štít je nielen krásnym horským vrcholom, ale aj dôležitým symbolom Vysokých Tatier. Jeho charakteristická hrebeňová silueta je jednou z najznámejších ikon Slovenska a láka ročne tisícky turistov z celého sveta. 

Lomnický štít je jedným z najvýznamnejších a najnavštevovanejších vrcholov Vysokých Tatier. S výškou 2.633 m n. m. je druhým najvyšším vrcholom Vysokých Tatier, hneď po Gerlachovskom štíte. Nachádza sa v severnej časti Vysokých Tatier, v blízkosti strediska Tatranská Lomnica.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú zdolať Lomnický štít, existujú dve možnosti. Prvá trasa vedie zo Skalnatého plesa až na vrchol Lomnického štítu a je jednou z najťažších a najkrajších túr vo Vysokých Tatrách. Táto trasa je vhodná len pre skúsených a dobre kondične pripravených turistov za sprievodu horského vodcu. Druhá trasa vedie z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso pešo či kabínkovou lanovkou a odtiaľ visutou lanovkou až na vrchol Lomnického štítu. Táto trasa je vhodná pre návštevníkov všetkých vekových kategórií, ktorí si chcú vychutnať krásne výhľady na Vysoké Tatry.

Hrebienok je jednou z najpopulárnejších turistických lokalít v slovenských Vysokých Tatrách. Nachádza sa v nadmorskej výške 1.285 m n. m., v blízkosti turistického strediska Starý Smokovec. Hrebienok ponúka pre návštevníkov krásne prírodné scenérie, množstvo turistických trás a možnosti zábavy a oddychu.

Hrebienok je najlepšie prístupný z turistického strediska Starý Smokovec. Po príchode na Hrebienok si môžete vybrať z množstva turistických trás, ktoré sú vhodné pre turistov rôznej kondičnej úrovne. Najpopulárnejšou trasou je cesta na vodopády Studeného potoka, ktoré sa nachádzajú približne 45 minút chôdze od Hrebienka. Táto trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi a pre menej skúsených turistov. Ďalšou možnosťou je  navštíviť Rainerovu chatu či Zamkovského chatu. 

Okrem turistických trás ponúka Hrebienok aj množstvo zábavy a oddychu pre návštevníkov. V lete môžete vyskúšať adrenalínové atrakcie, ako napríklad zjazd na kolobežke z Hrebienka do Starého Smokovca, v zime sánkovanie.

Sledujete živý prenos webkamery Smokovec Vysoké Tatry priamo z rezortu HREBIENOK RESORT  v srdci Vysokých Tatier a užívajte si dovolenku u nás, v Tatrách.

Webkamera Vysoké TatryWebkamera Starý SmokovecWebkamera Hrebienok Vysoké Tatry

Predpoveď počasia Vysoké TatryPočasie Tatry

Aktuálne počasie v Starom Smokovci na najbližšie dni:


slabý dážď
30.05.2023
MINIMÁLNA TEPLOTA: 15 °C
MAXIMÁLNA TEPLOTA: 15 °C

jasná obloha
31.05.2023
MINIMÁLNA TEPLOTA: 15 °C
MAXIMÁLNA TEPLOTA: 17 °C

slabý dážď
01.06.2023
MINIMÁLNA TEPLOTA: 19 °C
MAXIMÁLNA TEPLOTA: 19 °C

slabý dážď
02.06.2023
MINIMÁLNA TEPLOTA: 17 °C
MAXIMÁLNA TEPLOTA: 17 °C